הדברים החשובים בארגון טיולים לקבוצות

ארגון טיול לקבוצה - איך עושים את זה נכון? צוות מדריכי "אלון בתבור" (שיש להם ניסיון עשיר בארגון טיולים לקבוצות) עם כמה טיפים והמלצות

פיניתם זמן, בחרתם שותפים ויצרתם קבוצה, חשבתם אפילו על איזור שבו תרצו לבקר, ועכשיו כל מה שנותר הוא לארגן את הטיול. טיולים לקבוצות יכולים להיות חוויה נפלאה ומגבשת כל עוד דואגים לתכנן אותם כראוי. אין ספק שארגון של טיולים לקבוצות הוא מאתגר יותר מארגון של טיול משפחתי או טיול חברים. כאן אתם צריכים להתחשב במספר רב של משתתפים ולדאוג שכולם (או לפחות רובם) ייהנו.

בחרו מסלול טיול קולע למכנה המשותף הרחב ביותר

האתגר הגדול ביותר בארגון טיול לקבוצות הוא למצוא מסלול ותוכן שיעניין את כל משתתפי הקבוצה. כדי לעשות את זה צריך לנסות לקלוע למכנה המשותף הרחב ביותר ולזכור שאף פעם לא תוכלו לרצות את כולם. אם תצליחו לקלוע לטעמם של רוב משתתפי הקבוצה, הרי שכבר הצלחתם במשימה. אפשרות נוספת היא קודם כל לבחור את המסלול ורק לאחר מכן לגבש את המשתתפים שיגיעו לקבוצה מתוך רצון לטייל דווקא במסלול שבחרתם.

התחשבו ביכולות הפיזיות של כל משתתפי הטיול

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך של ארגון טיול קבוצתי הוא התחשבות בכלל. אם חלק מהמשתתפים לא יכולים ללכת מסלולים ארוכים שמיועדים למיטבי לכת, לא מומלץ לבחור דווקא במסלולים אלו. חשוב לבחור מסלול הליכה שמתאים ליכולות הפיזיות של כל משתתפי הטיול גם אם זה אומר שלחלק מהמשתתפים המסלול יהיה קל מידי. עדיף מצב כזה מאשר מצב בו חלק מהמשתתפים מתקשים ללכת ואולי אפילו סובלים.

בחרו מדריך טיולים שידאג להוביל וללכד את הקבוצה

אמנם אנחנו משוחדים אבל אנחנו באמת מאמינים שהדרך לטיול קבוצתי מוצלח עוברת במדריך הטיולים. כשיש כמות גדולה של משתתפים ולא מדובר בטיול פרטי, חייבים דמות שתחבר בין כולם ותוביל אותם. כאן נכנס לתמונה מדריך טיולים לקבוצות וככל שהוא יהיה כריזמטי, מעניין, ומקצועי כך הטיול שלכם יהיה טוב יותר. בחרו מדריך טיולים שיש לו ניסיון בהדרכת קבוצות שיעצים את חווית הטיול ויתרום לגיבוש הקבוצה.